Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Kajaky v půjčovně

Půjčovna lodí SAMBA půjčuje samozřejmě i kajaky. Máme různé druhy a typy, takže pokud si objednáváte kajak a máte jasnější představu, co byste si rádi půjčili, připište to do poznámky. Pokud jste ale třeba začátečníci a ještě představu nemáte, nevadí, napište do poznámky alespoň, jak velký je ten vodák kajakář, jestli je to holka nebo kluk, a my podle toho nějakterý kajak vybereme.

Ne do každého kajaku se totiž každý vejde. Většina kajaků jde sice různě polohovat a utahovat atd., ale přeci jen třeba do takového Mága se prostě 100kg chlapách, který měří 190 cm, nevejde.

Kajaků je omezený počet, vždycky se proto snažíme s kajakářem domluvit předem, jaký kajak mu půjčíme. Vzhledem k tomu, že jsou kajaky rozvezeny po celé řece, je často logistický oříšek, dopravit ten správný kajak správnému kajakáři. Proto je vždy lepší tuhle dohodu nenechávat na poslední chvíli.

Vybavení ke kajaku

Ke kajaku samozřejmě půjčujeme nutné vybavení. V naší půjčovně je to kajakářské pádlo, šprajda a helma. Toto vybavení je v ceně půjčovného kajaku započteno, takže si nemusíte dělat hlavu. Ale pozor až budete pro svou partu vodáků dělat objednávku, nezapomeňte tam započítat i vestu pro kajakáře! Vesta je sice také zdarma, ale počítá se zvlášť. Kajak komplet tedy je: Kajak, kajakářské pádlo, šprajda a helma.

Helmu ke kajaku výrazně doporučujeme. Oproti kánoi nebo raftu, kde když se cvaknete, často si ani nepotopíte hlavu, v kajaku jdete pod vodu celí. Z kajaku se leze ven snadno, ovšem stejně to tak vteřinku dvě zabere a tedy na mělčině hrozí, že se praštíte do hlavy. Helma to ale řeší, tak se nemusíte bát. Takže helmu nepodcenit!

Jaké má SAMBA kajaky?

Takřka všechny kajaky od Železného, podrobné informace tedy naleznete na Železeného stránkách.

Kajak Bert od firmy ŽeleznýKajak Bert

Bert je parádní turistická loď, vhodná i pro začátečníky, nebo na nácvik eskymáka. Je dlouhá, takže dobře drží směr a oproti jiným kajakům se při záběru méně přetáčí. Vejde se do ní i větší kajakář.

 

Kajak Mág od firmy ŽeleznýKajak Mág

Mág je menší kajak, o poznání hravější, to znamená točivější, mrštnější... Jde ho využít rovněž jako dětský, právě z důvodu jeho velikosti. Dítě snáze upádluje menší a obratnější kajak, protože nemá takovou sílu.

 

Kajak Raptor od firmy ŽeleznýKajak Raptor

Raptor je creekovka s velkým objemem, tedy výtlakem, určená především na divokou vodu. Raptor je vhodný i pro mohutnější vodáky, protože poskytuje skutečně hodně místa.

 

Kajak Veloc od firmy ŽeleznýKajak Veloc

Veloc je menší creekovka na divokou vodu. Veloc je hodně podobný Raptoru, ale je menší, vhodný pro holky a drobnější kluky.

 

Kajak Špunt od firmy ŽeleznýKajak Špunt

Špunt je točivější kajak, ovšem podobně jako Raptor s velkým výtlakem. Kajak se pak tolik nezavrtává do vody a vlny pěkně rozstřeluje. Špunt je vhodný pro střední až větší vodáky.

 

Kajak Wigo od firmy ŽeleznýKajak Wigo

Wigo je nízkovýtlačný kajak v kategorii "playboat", to znamená, že se snadno přetáčí je mrštný a obratný, vhodný k surfování na vlně, či ve válci, nevhodný kajak na turistiku, tedy dlouhou jízdu převážně rovně.