Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Divoká Orlice a Litický oblouk

Jez na Divoké Orlici - zvládnete i v plastové kanoi Samba

Splouvání Divoké Orlice patří mezi největší jarní vodácké akce. Pro nás to znamená naložit všechny rafty, které máme, k tomu nafukovací kanoe, hromadu kanoí Samba a ostatního potřebného vybavení (pádel, vest, barelů a všech neoprenů). Taky fukary, pumpy, centrálu, kancelářské potřeby, přístřešek atd. atd. Připravovat vyrážíme už den předem.

Divoká Orlice se splouvá díky vodákům ze Žamberka. Zpravidla první májovou sobotu zařídí vypouštění Pastvinské přehrady, aby zde mohli uspořádat závod. Náročnost této svižně tekoucí řeky je WW 1-2.

Splutí

Závodu se lze účastnit na raftech, nafukovacích kanoích nebo pramicích. Kdo závodit nechce, ale také si nechce nechat ujít příležitost, kterou poskytuje nadlepšený vodní stav, může na Divokou Orlici vyrazit dopoledne před závodem. Vyplouvá se z Nekoře. Naše lodě pak končí buď v Bohousové před Litickým obloukem (ca. 20 km plavby) nebo pokračují přes tzv. Litičák do kempu Vochtánka (dalších 10 km). Nafukovací kanoe a rafty musí končit před Litickým obloukem, protože dále už pro ně není dostatek vody. Je tomu tak, protože poslední roky nebývá zajištěna odstávka elektrárny nad Litičákem. Litický oblouk je vodácky náročnější než první část a nedoporučujeme ho začátečníkům.

Ještě jste Orlici nejeli? Neváhejte, oproti stojaté letní Sázavě je to jiná jízda! :) Lodě můžete objednat tady.