Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

plastová kánoe SAMBA - C2 od firmy železný

Plastová Kánoe Samba - C2

Kánoe SAMBA od firmy ŽELEZNÝ. Naše půjčovna si vybrala tyto lodě především proto, že jsou ideální na turistické využití na českých a slovenských řekách. SAMBA má zvednutou špičku a záď, proto se v peřejnatých úsecích tolik "nezalejvá" jako jiné typy lodí. Kánoe je plastová, tedy toho hodně vydrží. To je důležité, protože české řeky jsou často mělké a mají ostré kameny. Kánoe SAMBA je poměrně široká a má mohutný kýl vařený zevniřku lodi. To je zase důležité pro stabilitu kánoe a zároveň dobrou ovladatelnost lodi.

Naše půjčovna půjčuje výhradně kánoe SAMBA speciální oranžové barvy s názvem "čokrová" a nikdo krom naší půjčovny loď takové barvy vlastnit nemůže. Výhodou je, že se vodáci z naší půjčovny na řece snadno poznají a zkamarádí a zároveň i my ze břehu víme, že naši vodáci už jedou :-)

stabilní kánoe samba

Technické parametry kánoe SAMBA - C2

Délka lodi: 4,5 m
Šířka lodi: 88 cm
Hmotnost lodi: 35 kg
Nostnost: min: 300 kg
Počet míst k sezení: 2 místa

Výhody kánoe SAMBA

  • Stabilita, avšak přesto snadná ovladatelnost a vysoká rychlost
  • Pohodlné sedačky - široké sedačky s dostatkem místa
  • Plastová ucha pro pohodlné přenášení lodi
  • Masivní příď, záď a límec lodi - loď se v peřejích nezalévá
  • Přesné místo na barely - barely drží v lodi a nepřekážejí
  • Nepotopitelná - obsahuje dutiny a tedy neklesá na dno
  • Nerozbitná - jednolitá a je z plastu, vydrží tahání po kamenech

Stabilita a zároveň rychlost a ovladatelnost

Stabilita je velkou předností kánoe SAMBA a je zapříčiněna větší šířkou lodi. Oproti jiným typům kánoe (třeba Vydra) je Samba prostě širší, tedy se méně překlápí. To ocení zejména vodáci začátečníci nebo děti. Kýl, který je vařený zevnitř lodi, chrání loď proti průhybům při záběru a kánoe pak dobře drží směr.

Pokud by kýl byl z vnějšku kánoe, držela by směr ještě lépe, ale zároveň by bylo těžší zatočit. Kdyby kýl neměla, loď by se prohýbala a byla by tak při záběru pomalejší.

Tím, že má SAMBA hladké dno a kýl zevnitř lodi, jede rychle, drží směr a zároveň je třeba méně síly k tomu, aby kánoe zatočila.

Pohodlnost

K pohodlnosti jízdy na řece přispívají chytré úchyty přímo integrované v přídi i v zádi lodi. Kánoe se pak dobře nese a není potřeba ji nijak složitě koníčkovat nebo tahat na koňadře. Ostatně koňadry naše půjčovna stejně nedoporučuje z důvodu bezpečnosti na vodě.

Sedačky jsou široké z masivního plastu a snesou i pořádného vodáka, pod sedačkou je dostatek místa pro nohy, aby si vodák v těžších usecích mohl pohodlně kleknout. Loď je totiž pak ještě stabilnější. Věřte, že máme vyzkoušeno, že zaklekne i 120 kg chlapák a pokud při sjíždění jezu zatlačí v kleku kolena do boků lodi, sjede téměř vše.

Samba je natolik široká, že se do ní pohodlně vejdou 2 vodotěsné barely vedle sebe a to tak na těsno, že ani v případě zatopení, či otočení lodi nevypadnou. Nemusíte pak chytat každou část vybavení zvlášť a zajímá vás pouze kánoe.

Nepotopitelnost

Díky dutému kýlu a pohodlným plastovým sedačkám je loď takřka nepotopitelná. V tom smyslu, že pokud se někde v peřejích "cvaknete" a loď se zalyje vodou, stejně plave a vy jste schopni loď chytit, vylít a pokračovat. V laminátových kánoích se tato vlastnost kánoe řešila třeba za pomoci prázdných petek a motnážní pěný, to však v případě našich plastovek není potřeba.

kánoe SAMBA se méně zalévá a je stabilní

Výška špičky a zádi lodi zapřičiňuje menší zalévání lodi ve vlnách. Pokud se vám podaří na řece nalézt nějakou pěknu vlnku a bude ji chtít projet, žádný strach. Voda se o masivní špičku rozrazí a unikne postranách. Nenaleje se tak všechna voda přímo do lodi ale větší část vlny skončí venku. To samé se stane pokud špičku pošlete do zpěněné "měkké" vody pod jezem, velká špička má větší výtlak a kánoe se tedy tolik "nezapíchne".

Pokud se chcete dovědět o jízdních vlastnostech Samby víc, přečtěte si recenzi kánoe na HoryDoly..cz