Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Půjčovna lodí na řece Lužnici

Na Lužnici se o vás od roku 2015 starají Lucka a Kuba. Sídlí v Dráchově, lodě vám dovezou od Suchdola až po Bechyni. Lužnice je typicky nížinnou řekou, s nízkým spádem. Má písčité dno, v horním toku výrazně meandruje, poté se zklidní, ale např. pod Táborem je rychlejší a tvoří peřejky. Protéká CHKO Třeboňsko.

Lužnice se většinou splouvá ze Suchdola nad Lužnicí. První den doplujete skrz nádhernou divokou přírodu meandrujícím korytem do Majdaleny. Lužnice se v horním toku kroutí opravdu hodně, takže i zkušení vodáci často skončí pod větvičkami hojného vrbového porostu břehů. Za Majdalenou se řeka rozděluje a vy se musíte rozhodnout, zda poplujete tzv. Starou řekou nebo Novou řekou a Nežárkou. Obě části se pak spojí ve Veselí nad Lužnicí. Kousek za Veselím už jste v Dráchově. Tam doporučujeme plavbu přerušit a pokračovat až z Tábora do Bečice nebo až do Bechyně. Vynecháte nezáživný volej a naopak se svezete na pěkných peřejkách. Lodě vám mezi Dráchovem a Táborem převezeme.

Jestli se dostanete až do Bechyně, máte možnost odpočinout od pádlování a trochu se protáhnout na Bechyňské Via Ferratě. Ferrátové sety vám rádi zapůjčíme.

Stará řeka

Stará řeka je původním korytem Lužnice. Protéká největším českým rybníkem Rožmberk. Vodáci, kteří se rozhodnou plout Starou řekou, musí počítat s tím, že ho budou muset překonat (viz foto). Stará řeka meandruje, příroda je zde divoká, leží tu spadané stromy..Někteří vodáci si to užívají, pro ty pohodlnější to může být nepříjemné. Sami se musíte rozhodnout, která část Lužnice vás láká víc. Ve Veselí nad Lužnicí se Stará řeka spojí s Nežárkou.

Nová řeka

Nová řeka byla vybudována uměle, aby odváděla povodňovou vodu do Nežárky a chránila tak hráz Rožmberka před protržením. Má ca 13,5 km a vlévá se do Nežárky. Nejedná se však o žádný betonový kanál, jak by vás mohlo napadnout. I Nová řeka má přírodní charakter, takže pokud ji zvolíte, nemusíte litovat. Plavba po ní je pohodlnější a vhodná například pro rodiny s dětmi. Do původního koryta Lužnice se pak dostanete po Nežárce - soutok se nachází ve Veselí nad Lužnicí.

Rybík Rožmberk na Staré řece - Lužnice