Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Nafukovací kánoe Baraka

nafukovací kánoe Baraka na vodě v AlbániiPůjčovna lodí SAMBA půjčuje i nafukovací kánoe. Jsou vhodné pro začínající vodáky, protože jsou ještě stabilnější než plastová kánoe SAMBA. Nicméně nafukovací kánoe tohoto typu jsou dělané na divokou vodu, proto opět tvrdíme, že na české vodácky dobře známé toky je samba lepší.

Tím, že je loď nafukovací, se při záběru prohýbá (i když jí nafouknete úplně dotvrda). Každý průhyb je znát a loď prostě jede pomaleji než plastová. Vzhledem k tomu, že na českých řekách se nějakému tomu voleji nevyhneme, plastovky jsou doporučené...

Ovšem na divoké vodě, to je jiné kafe. Nafukovací kánoe, které půjčujeme, mají vylívací rukáv, kterým voda, co nacáká do lodi, opět vyteče ven. Na rozdíl od SAMBY tedy nehrozí potopení zalitím, voda prostě stačí vytéct. Navíc válce po stranách lodi (borty) jsou jak přilepené k hladině a kánoe je tedy velmi stabilní.

Baraky mají fixační popruhy, kterými je možné se do lodi zakurtovat. To je ovšem opět vhodné pouze v případě, že jedete nějakou težší vodu, na české klasice je lepší se nekurtovat, abyste stihli z lodě včas vylézt a zbytečně nedřeli hlavou o mělčinu.

Nafukovací kánoe Baraka od Gumotexu

Nafukovací kánoe Baraka od Gumotexu

Baraka je 2-místná nafukovací kanoe, na které však i dle výrobce mohou plout až 2 dospělí a 1 dítě. Oproti plastové, lze nafukovací kanoi snadněji propíchnout. Musíte si dávat větší pozor na ostré kameny a tedy na cestu, kterou plujete. Vhodná je na turistickou i divokou vodu.

Výhoda Baraky oproti některým jiným nafukovacím kanoím je v tom, že má uprostřed lodi ještě jeden malý válec. Ten v lodi slouží jako rozpor a loď se tak méně prohýbá a kroutí. Pokud chcete v Barace vézt větší náklad, můžete ho vyfouknout. Na divoké vodě však jistě tuto výhodu Baraky oceníte.

Baraka navíc doslova oplývá různými chytrými poutky a držáčky, kam si můžete připnout svoje vybavení a hlavně svačinu. Ovšem ani Baraka není na vodě tak rychlá jako SAMBA, můžeme dát závod, pokud chcete :-)

Loď nafouknete pomocí 3 ventilů (dva jsou ve válcích a jeden ve dně) s tím, že dno má ještě přetlakový ventil, který ho chrání proti přefouknutí. Čtvrtý ventil je na zmiňovaném rozporném válci.
Občas se stane, že používáním se do přetlakového ventilu dostane písek a za jízdy slyšíte tichounký zvuk unikání vzduchu. V tu chvíli není nic snazšího, než párkrát nehtem nadzvednout přetlakáč, vzduch písek vyfoukne pryč a můžete vesele v klídku pokračovat dál.

Jestli toužíte se o Barace dozvědět víc, přečtěte si stránky výrobce.

Technické parametry nafukovací kánoe Baraka

Délka lodi: 4,10 m
Šířka lodi: 105 cm
Hmotnost lodi: 23,5 kg
Nostnost: max: 350 kg
Počet míst k sezení: 2 místa
Počet nafukovacích komor: 3 + "bobík"
Velikost ve složeném stavu: 70 × 43 × 30 cm