Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Plovací vesta Vodák sport půjčovny lodí SAMBA

Plovací vesty

Plovací vesta není sice nijak povinná vodákova pomůcka, ale půjčovna lodí SAMBA ji výrazně doporučuje! Jednak za vestu už nic navíc neplatíte, je v ceně výpůjčky lodi, tak proč si ji nepůjčit, a jednak se vyplatí ji mít i z jiných důvodů (viz níže).

Naše půjčovna má různé druhy plovacích vest, především však půjčujeme vesty firem Vodák Sport a Water Element, a to hned v několika velikostech.

Proč si půjčit i plovací vestu?

  • Plovací vesta vás nadnáší a usnadňuje tak pohyb ve vodě.
  • Při španém počasí vás vesta zahřeje, protože je z izolačních materiálů.
  • Vesta zabrání, abyste si odřeli záda o kameny na mělčině, a chrání tak i páteř.
  • Oproti třeba bavlněnému oblečení vesta rychle uschne, což je na vodě důležité.
  • Je v ceně výpůjčky lodě, takže zdarma.

Plovací vs záchranná vesta

Varujeme však všechny vodáky, nepleťte si plovací vestu a záchrannou vestu. Plovací vesta vám pomáhá plavat, tedy předpokládá se, že vodák už plavat umí! Plovací vesta není záchranná, pokud neumíte plavat, tak vás plovací vesta nezachrání!

Správná velikost vesty

Obecně lze říci, že vesta by měla být tak velká, abyste z ní nevyklouzli, pokud vás někdo bude tahat za vestu z vody ven. Lze to snadno vyzkoušet i na souši. Chytnete parťáka za ramena vesty a zkusíte zatahnout směrem vzhůru. Pokud se mu vesta posune na hlavu tak, že nic neuvidí, neměl ji buď zapnutou, nebo ji měl špatně utaženou, a nebo potřebuje vestu menší.

V půjčovně lodí SAMBA máme vesty všech velikostí, tedy od XS až po XXXL, do vesty tak oblékneme něžnou dívku i narostlého chlapáka. Naši půjčovňáci s sebou vždy vozí o nějaký ten kus vesty navíc, aby si všichni mohli vybrat svou velikost.

Dětské plovací vesty půjčovny lodí SAMBADětské vesty

Půjčovna lodí SAMBA samozřejmě půjčuje i vesty pro děti, a to i pro ty úplně úplně malé. Takové vesty mají navíc plovací límec kolem krku dítěte, aby mu lépe držela hlava nad vodou, a popruh s přezkou, který se zapíná mezi nohami, aby dítě z vesty nevyplavalo. Naše dětské vesty splňují certifikaci ISO-12402-4, což z těchto vest dělá zároveň vesty záchranné, tedy s možností použití vesty pro neplavce.

Pro ty nejmenší máme dětské vesty Baby 2 do cca 8 let.

Děti často oceňují píšťalku, která je součástí baby vesty. Není tak problém dítě k obléknutí vesty přemluvit :).