Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Velikonoční MastníkNa Mastníku půjčujeme dlouhou řadu kanoí Samba

O Velikonoční neděli se v Sedlčanech tradičně vyráží na vodu. Organizátoři ze spolku, který si říká Čabuzy, zajistí v tomto termínu vodu na potoku Mastník, aby si ho zájemci mohli splout. Naše půjčovna lodí zde půjčuje (doslova) hromadu kanoí. Na Mastníku ovšem nepotkáte jen kanoe. Krom osamělých kajakářů potkáte veselé posádky plavidel různých velikostí, tvarů a barev. Najdou se i nafukovací rafty. Ty ale na tento potok pro jejich velikost nedoporučujeme. Uvízlá nafukovačka snadno zatarasí cestu ostatním vodákům, kteří by jinak jednoduše propluli.

Splutí potoka

Potok Mastník není na splutí náročný - jeho obtížnost se klasifikuje jako WW1. Vyráží se ze Sedlčan od mostu, kde se každým rokem sejde krom vodáků i horda fanoušků i jiných zvědavců. Je to prostě tradice, a nezáleží na počasí. Nezřídka kdy na Mastníku sněží, na hojnou účast to však dopady nemívá. Trasa je dlouhá pouhých 10 km. Potřebuje-li se zahřát, máte po cestě hospodu :-). Krom hospody vás čeká i pár jízků a peřejí. Končí se v Radíči na fotbalovém hřišti, kde bývá připraveno i občerstvení (teplá polévka, klobásky, pivečko apod.).

Pokud nevlastníte žádné vlastní plavidlo, nemáte chuť si ho vyrobit nebo plavidlo máte, ale nechce se vám složitě převážet, můžete si objednat kanoi samba. Pro objednání stačí kliknout zde.

MaskyVlastní plavidlo a kostými jsou pro velikonoční Mastník obvyklé

Splouvání Mastníku se od jiných podobných akcí liší právě zmíněnými roztodivnými podomácku sestavenými plavidly a rozličnými kostými a maskami účastníků. Tato tradice se nám líbí, proto od roku 2014 odměňujeme masky, které nás nejvíce zaujmou, dárkovými poukazy na zapůjčení vodáckého vybavení u naší půjčovny lodí.