Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Doporučené trasy na Sázavě

Na řece Sázavě půjčujeme lodě od Smrčné až do Pikovic, tedy na délce 136 kilometrů. Doporučujeme projet trasu celou, zvládnete to pohodově za 9 dní - naráz nebo po kouscích. Jak plavbu rozvrhnout, aby vás nečekali příliš dlouhé úseky a vyspali jste se v pěkném kempu?

Doporučujeme:
1.den: Smrčná - Chřenovice (15 km)
2.den: Chřenovice - Horka (15,5 km)
3.den: Horka - Zliv (tábořiště Omaha) (16 km)
4.den: Omaha - Soběšín (Masarykův tábor YMCA) (10,5 km)
5.den: Soběšín - Ledečko (15 km)
6.den: Ledečko - Sázava (kemp Pod vrbou) (12 km)
7.den: Sázava - Zlenice (kemp Kormorán) (17 km)
8.den: Zlenice - Týnec n. Sázavou (18 km)
9.den: Týnec - Pikovice (16 km).

Pozor! Vrchní úsek ze Smrčné do Stvořidel a spodní úsek z Týnce do Pikovic jsou sjízdné jen za příznivého vodního stavu. Před výletem se proto ujistěte, že je v řece vody dostatek.

Pro ty, kteří si nemohou/nechtějí na Sázavu vyčlenit tolik času, vypichujeme to nejlepší níže:

Peřeje Stvořidla

Pokud máte rádi peřeje a krásnou přírodu kolem, počkejte si, až poteče hodně vody a vyražte na Stvořidla! Na vodu se nasedá ve Smrčné u mostu, po 4 kilometrech peřejí mezi specifickými velkými balvany doplujete do Stvořidel. Na startu i v cíli je vlaková zastávka, nafukovací kanoi nebo raft snadno do vlaku sbalíte a trasu si můžete projet několikrát za sebou... Na plastových kanoích a kajacích doporučujeme úsek pouze pro hodně zkušené vodáky.

Týnec - Pikovice

Další peřejnatý úsek najdete mezi Týncem nad Sázavou a Pikovicemi pod Medníkem.  Mezi vodáky je velmi oblíbený. Koryto je kamenité a za dobré vody se o kameny tvoří pěkné peřejky. Vůkol skály, lesy a staré trampské osady. Těchto 16 km doporučujeme vodákům, kteří už umí loď ovládat.

Český Šternberk a okolí

Pro klidnější povahy a méně zkušené vodáky doporučujeme plavbu v okolí Českého Šternberka. Vodácký výlet můžete spojit s návštěvou hradu nebo projížďkou na koloběžkách v jeho okolí.

Český Šternberk - Ledečko (9 km): Krátký výlet posázavskou přírodou se 4 pěknými jezy.

Zliv - Český Šternberk (17 km): Celodenní výlet z tábořiště Omaha přes pivovar Kácov, 3 jezy, několik kiosků a nutrie.

Okolo Horky nad Sázavou

Kdo chce ještě větší klid, ať vyjede do Horky nad Sázavou a "zakempí". Jeden den splujte z Ledče n. Sázavou do Horky (20 km) a druhý den z Horky do Zlivi (16 km) nebo do Kácova (20 km). Sázava zde ještě není tak velká a zaplněná vodáky. Prostě větší romantika.