Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Pádla

V půjčovně lodí SAMBA máme vícero druhů pádel. Mezi ty hlavní patří pádlo Panda, pádlo TNP a pádla od Profiplastu. Samozřejmě máme pádla různě dlouhá, takže každý dostane takové, které mu sedí. Při objednávce lodí se rozlišuje pouze na pádla dospělá a pádla dětská. Naši půjčovňáci potom na výpůjčku vždycky vezou pár kousků pádel navíc, právě kvůli velikostem.

V naší půjčovně máme pádla rozdělena podle velikostí barvami, pádlo dětské je nejkratší a je červené a dospělá pádla pak dělíme na krátká - žlutá, střední - modrá a dlouhá - černá.

Ideální délka pádla

Délka pádla se pro vodáka liší dle lodě, na které pojede, ale hlavně osobní preferencí. Každý má rád jinak dlouhé pádlo. Jarda Jágr by si určitě vzal co nejdelší, já zas raději pádluju o něco kratším, přijde mi, že mám pak silnější záběr...

Obecně ale platí, že pádlo na plastovou kánoi by mělo vodákovi padnout, pokud mu je zhruba od prsou po bradu, tedy někde v tomto rozmezí. Pokud vodák pojede na raftu, sedí výše a je pro něj lepší delší pádlo, pokud dokonce vodák takový raft kormidluje, bere si guidovské pádlo a to může být už hodně dlouhé. V půjčovně tedy vodákům říkám od prsou po bradu...ideální výška.

Pádla Panda

Těchto pádel máme v půjčovně nejvíce, celkem hodně vydrží a nejsou příliš těžká. Každé naše pádlo má i samolepku SAMBA / POVODA a to proto, že spousta dalších půjčoven na řece má také pádla panda. Pokud na řece najdete nějaké pádlo, snadno pak poznáte, kdo ho ztratil a komu bude scházet.

pádlo panda

Chcete-li se dovědět o pádle panda více přečtěte si stránky výrobce.

Pádla TNP

Pádla TNP mají o něco širší list, ale jen neznatelně. V podstatě mezi pádlem Panda a TNPčkem není velký rozdíl.

pádlo TNP

Pokud se chcete dovědět o pádlech TNP více, nebo si koupit vlatsní pádlo, přečtěte si stránky výrobce.

Pádla od Profiplastu

Pádla od Profiplastu jsme začali v půjčovně zkoušet až později a výborně se osvědčila! Mají větší lista tedy i větší záběr. Další výhodou je, že je mnohem méně lámou.

Pádlo Slalom od Profiplastu
Pokud se chcete dovědět o pádlech Profiplast více, nebo si koupit vlatsní pádlo, přečtěte si stránky výrobce.

Na pádla pozor!

Pokud se "cvaknete", první věc kterou musíte udělat po vynoření, je zkontrolovat, jestli jsou ostatní spoluvodáci také v pořádku nad hladinou, a pokud ano, druhou věcí, kterou si musíte okamžitě uvědomit, je: "Drž pádlo". Pokud vám na vodě pádlo uplave a nemáte žádné náhradní, jste svému parťákovi na kánoii k ničemu. Takže každý si na vodě hlídá své pádlo a nikdy ho nepouští z ruky!

Další věc, na kterou je potřeba si dát pozor, se týká spíš životnosti pádla. Nikdy prosím neprostrkujte pádlo uchem lodi, abyste ji mohli táhnout ve dvou. V pádle se pak snadno vytvoří nepatrná proláklina a dříve nebo později se pádlo v tomto místě zlomí. Proto všechny vodáky prosíme, aby raději vzali loď do teplejch, ona je stejně hodně lehká a ani není potřeba ji nosit celou, stačí ji vzít za ucho a po zemi táhnout. Ušetříte tím nám, sobě a taky těm pádlům spoustu starostí. Díky!