Půjčovna lodí SAMBA

Informace pro vodáky, kteří se o Půjčovně lodí SAMBA chtějí dovědět více...

Chci OBJEDNAT lodě:

Objednat lodě na Sázavu

Objednat lodě na Otavu

Objednat lodě na Lužnici

Objednat lodě na Ohři

Objednat lodě na Moravu

Neopreny

Mokro a studeno umí být někdy pěkně vlezlé...Abychom vodákům zkomfortnili plavbu za chladného počasí, pořídili jsme do půjčovny neoprenové komplety. Komplet se skládá z raftových neoprenových bot, dlouhých neoprenových kalhot s laclem ("long john") a nepromokavé vodácké bundy. Neopreny vodáci rádi využívají především na jarních a podzimních akcích, jako jsou odemykání řek, vypouštění přehrad, Samba Maraton apod. Takové akce jsou velmi atraktivní i pro sváteční vodáky. Stává se však, že na nich občas i sněží :-). Taková plavba za poletování vloček je vskutku romantická - pokud jste dostatečně v teple. Ne každý má profi oblečení na vodu, a proto jsme začali neopreny půjčovat.

Důležitá informace je, že neopreny půjčujeme pouze na řece Sázavě a na vodáckých akcích, kam dovážíme lodě. Neopreny je potřeba objednat předem a uvést velikosti. Potřebujeme znát velikost bot, výšku a typ postavy, případně konfekční velikost.

Neoprenové kalhotyNeoprenové kalhoty typu

Neoprenové kalhoty vás neudrží v suchu, ale v teple ano. Tak totiž neopren funguje. Pokud nechcete být vůbec mokří, pořiďte si dobrý suchý oblek. My jsme do půjčovny koupili dlouhé neoprenové kalhoty, tzv. long johny, značek Palm a Hiko. Máme několik dámských neoprenů ve velikostech 8 -16, pro ženy a dívky ve výšce 150 - 173 cm. Většina kalhot je unisex ve velikostech S - XXL. Oblékneme tedy vodáky od těch drobných dívek až po 190 cm vysoké chlapy.

 

Neoprenové botyNeoprenové boty Stohlquist Tideline nad kotník

Neoprenové boty fungují stejně jako neoprenové kalhoty - nedrží nohu suchou, ale v teple. Půjčujeme neoprenové boty Stohlquist a Hiko, které jsou nad kotník. Boty se jednoduše nazouvají, z boku se pak zapnou zipem. Do bot se chodí na boso, ale můžete i v ponožkách. Někteří z nás to tak dělají, jen musíte počítat s tím, že ponožky budou promáchané. V každém případě suché ponožky do barelu s sebou! Nejmenší boty, které nabízíme, mají velikost 38,5. Ty největší jsou ve velikosti 46,5.

 

Vodácké bundyNepromokavá vodácká bunda Palm

Vodácké bundy bývají z materiálů, které nepromoknou. Teoreticky se vám pod bundu voda vůbec nedostane, pokud ji budete mít dobře utaženou. Je tedy důležité zvolit vhodnou velikost, aby vám neodstávaly zúžené kraje rukávů. Bunda se dá utáhnout - pod pasem gumičkou a na krku límec suchým zipem. Bundy máme značky Palm ve velikostech S - XXL

 

Dětské neopreny

Čas od času se objeví zájemce o malý neopren pro děti. Je logické, že právě ty nejmenší chceme ochránit od nachlazení a nechceme, aby nám prochladly. Dříve jsme dětské neopreny vůbec neměli k dispozici, pár nám jich ale bylo darováno, mají různé velikosti a rádi je zapůjčíme.